Przygotuj zdrowe jedzenie dla psa w domu
Składniki
Wołowina
Mielona, smażona i duszona
450g
Podroby wołowe
Do wyboru wątroba albo serca, mielone, smażone i duszone
150g
Marchewka
Pokrojona w kostkę
50g
Buraki
Wiórki albo kostka
14g
Olej rzepakowy
Najlepiej tłoczony na zimno
8g
Siemię lniane
Mielone na świeżo
10g
Jabłko
Starte albo kostka
45g
Batat
Pokrojony w kostkę
45g
Przygotowanie
1. Smażenie
Mięso zmiel w maszynce, wymieszaj i podsmaż na patelni bez użycia tłuszczu. Po podsmażeniu przerzuć do wysokiego garnka i zalej niewielką ilością wody, tak aby woda sięgała do wysokości mięsa.
2. Gotowanie
Do duszącego się mięsa dorzucaj warzywa i gotuj, aż wszystkie będą miękkie – w szczególności bataty, soczewica. Po ugotowaniu dodaj olej wymieszany ze zmielonym siemieniem lnianym.
3. Studzenie
Ugotowane jedzenie rozłóż na płaskich naczyniach i poczekaj, aż osiągnie temperaturę pokojową. Jeśli ugotowałeś więcej jedzenia, podziel je na porcje i rozłóż do szczelnych pojemników, a następnie wstaw do zamrażarki.
Z ilości składników powinno wyjść około 600 gramów gotowego jedzenia.
Przydatne wskazówki
Przechowywanie
Traktuj jedzenie dla psów tak samo, jak ludzkie. Przechowuj świeżo ugotowane w lodówce przez maksymalnie 3 dni. Jeśli chcesz przechowywać dłużej, zamroź i rozmrażaj na bieżąco.
Rozmrażanie
Zamrożone jedzenie rozmrażaj w lodówce na podstawce albo talerzu. Poczekaj 1, 2 dni do całkowitego rozmrożenia. Nie używaj do tego mikrofalówki.
Dawkowanie
Policz za pomocą kalkulatora jakie jest dzienne zapotrzebowanie kaloryczne twojego psa, dzięki czemu będziesz wiedział, ile jedzenia mu podawać.
Podawanie
Jedzenie podawaj zimne z lodówki albo poczekaj, aż ogrzeje się do temperatury pokojowej. Nie podgrzewaj jedzenia – wysoka temperatura dań nie jest wskazana dla psów.
Pomoc
Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z żywieniem Twojego psa i chciałbyś umówić się na rozmowę z naszym dietetykiem, napisz do nas na kontakt(at)piesotto.pl – odezwiemy się do Ciebie.

Stwórz idealną dietę dla swojego psa

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne swojego psa.

W jakim wieku jest Twój pies?
1 rok
Ile waży?
1 kg
Jego poziom aktywności to: